Для батьків














Що потрібно знати про грип та заходи профілактики
Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
Як попередити захворювання на грип
– Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
– Обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
– Часто провітрювати приміщення;
– Прагнути не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
– Уникати обійми, поцілунки і рукостискання;
– Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
– Якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.
Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання єпроведення щеплення проти грипу
Отримати консультацію щодо вакцинації можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання або територіальних закладах Держсанепідемслужби
При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

Відео з youtube
Профилактика ОРВИ 








Кір у дітей та дорослих:
симптоми і лікування
Джерело:  
https://maximum.fm/kir-u-ditej-ta-doroslih-simptomi-i-likuvannya_n133946
 
Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. З початку 2019 року в різних містах України було зафіксовано кілька спалахів кору, а в лікарні потрапили як діти, так і дорослі.
Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2019 року кір діагностували у понад 5 тисяч людей.

Як передається кір
Спершу зауважимо, що на кір хворіють тільки люди, відповідно, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.
Кір не передається через побутові предмети та третіх осіб, які контактували з інфікованими.
Важливо відзначити, що кір нестійкий до впливу зовнішнього середовища, відтак, вірус гине під час кип'ятіння чи дезінфекції. За кімнатної температури в приміщенні збудник залишається активним впродовж двох днів. Натомість оптимальною для вірусу є температура нижче за 15 градусів: тоді вірус довго зберігається.
Вірус кору

Оскільки вірус кору дуже легкий, він здатний потрапляти на інші поверхи крізь вікна та вентиляцію та навіть в сусідні будівлі через потоки повітря. Людина може заразитися кором у випадку, коли перебуває в будинку з вірусом або ж контактує з хворим.

Симптоми кору в дітей і дорослих
Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко. При цьому заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету.
Симптоми кору проявляються у кілька етапів. Спершу інфікована людина стає млявою, у неї виникають проблеми зі сном та знижується апетит. Пізніше з'являються нежить та кашель, а також підвищується температура. Ці ознаки легко сплутати із застудою, тому будьте обачні.
Уже через кілька днів температура падає, а от кашель та нежить навпаки посилюються. При цьому в хворого збільшуються лімфовузли, виникає запалення слизової оболонки очей, можуть бути гнійні виділення. Рожеві крапкові висипання з'являються на 2-3 день. Їх можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі.
Кір у дітей

На 4-5 день після перших симптомів кору температура хворого знову зростає до 39-40 градусів і він вкривається червоними цятками. Спершу висип з'являється на шкірі голови, на обличчі та за вухами, а пізніше розповсюджується на тіло, руки та ноги.
Висип кору – це дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, які поступово перетворюються на більші плями.
На додачу, у хворого посилюється нежить, набрякають повіки та обличчя. Людей з кором також мучить головний біль, від якого вони інколи навіть непритомніють. До симптомів може додатися ще й пронос.
Якщо кір проходить без ускладнень, то вже на 4 день хворому стає краще. У людини нормалізується температура, минає кашель та нежить, а висип зникає у зворотному з появою порядку. Червоні цятки можуть зовсім минутися або ж змінитися на пігментацію.

Основні симптоми кору:
  • сильний головний біль,
  • слабкість,
  • підвищення температури тіла до 40 градусів,
  • втрата апетиту,
  • нежить,
  • сухий і сильний кашель,
  • почервоніння і набряк горла,
  • збільшення лімфовузлів,
  • запалення слизової оболонки очей,
  • висип по тілу.
Симптоми кору

Ускладнення, які дає кір
Насправді – не все так просто. Якби кір минав без жодних наслідків всього за тиждень, він би не спричиняв смерть дітей по всьому світу. Цей вірус небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще небезпечнішими за перебіг цієї недуги.
Кір послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами, тому організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.
Ускладнення можуть спричинити захворювання дихальних шляхів: пневмонію, бронхіт, у дітей часто виникає запалення середнього вуха.
Кір впливає і на нервову систему, та в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).
Лікування кору
Якщо кір проходить без ускладнень  – його лікують в домашніх умовах під наглядом лікаря. Та якщо хвороба протікає важко і дає ускладнення, лікування кору проводять в лікарні. Дорослих переважно госпіталізують.
Ліків від кору немає – хворим призначають комплексну терапію, яка спрямована на боротьбу з симптомами кору і підвищення імунітету. Висип також не лікують. Спочатку тіло має покритись цятками повністю, і згодом висип зникне.
Профілактика кору
Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Додамо, що в Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.
Не щепленим від цього вірусу дорослим потрібно пройти вакцинацію від кору до 35 років.
Після щеплення у дітей виробляється імунітет до хвороби вже на другому році життя через місяць після вакцинації. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.

    **************************************************





Як потрібно спілкуватися батькам один з одним в сім’ї, 
 щоб дитина почувалася щасливою

1. Створити природні і доброзичливі умови спілкування в сім’ї.

2. Бути тактовними та ввічливими один з одним.

3. Не сваритися та не сперечатися в присутності дитини.

4. Цікавитися справами один одного.

5. Намагатися не критикувати своїх чоловіка чи дружину.

6. Не робити зауважень в присутності дитини.

7. Регулярно сідайте разом за стіл.

8. Обмінюйтесь думками, радьтеся з членами сім’ї, цікавтеся їх думкою.

9. Постарайтеся концентрувати свою увагу на хороших сторонах. Не дуже концентруйтеся на дратівливих звичках вашого супутника життя. Долайте своє роздратування, зверніть увагу на картину в цілому, замініть негативні емоції в своїй свідомості позитивними.

10. Робіть компліменти членам сім’ї.

11. Діліться своїми радощами і печалями. Знання подій, що відбуваються в житті всіх членів сім’ї, створює єдність, оскільки у вас з’являється загальний фундамент для досягнення успіху в майбутньому. 
12. Створити такі умови в сім’ї, при яких дитина бачитиме її в ідеалі.

Як гарантувати безпеку дітей у зимовий період


     Як одягатись на свіжому повітрі
Щоб перебувати на повітрі в зимовий час, діти повинні тепло вдягатись. Кілька тонких шарів одягу допоможуть зберегти сухість і тепло під час ігор під відкритим небом. І, звісно, важливо пам'ятати про теплі чобітки, рукавички й шапку.
Для малюків є правило: одягати завжди на один шар одягу більше, ніж у таких же умовах одягає дорослий.
При їзді в автомобілі на дітях мусить бути одяг тонких шарів, а не товсті, громіздкі пухові пальто чи комбінезони.
     Як зберегти здоров'я дитини взимку
Холодна погода не викликає застуду чи грип. Але віруси, які їх викликають, поширюються в зимовий час досить швидко, ураховуючи ослаблений імунітет і контакт дітей при спільному перебуванні в школі. Ви можете навчити дитину часто мити руки, чхати або кашляти в хустинку чи ж у вигин ліктя, це допоможе знизити ризик поширення ГРВІ та грипу.
Пам'ятайте, що близько 80 % усіх випадків захворювання на грип припадає на період з листопада по березень.

     Зимові види спорту та розваг
Установіть розумні обмеження за часом на ігри на свіжому повітрі, щоб запобігти переохолодженню та обмороженню. Нехай діти періодично повертаються у приміщення, щоб зігрітися.
     Катання на ковзанах
Дозволяйте дітям кататись на ковзанах тільки на поверхнях, які спеціально призначені для цього. Порадьте дитині:
кататись у тому ж напрямку, що й усі інші;
не бігати по льоду, а кататись передбачуваною траєкторією;
ніколи не кататись поодинці;
не жувати жувальну гумку й не їсти цукерки під час катання на ковзанах.
Буде набагато безпечніше, якщо дитина одягне шолом, наколінники й налокітники, особливо під час навчання кататись на ковзанах.

     Катання на санчатах
Суворо забороніть дитині кататись поблизу будь-якого виду транспорту.
Під час катання на санчатах діти повинні перебувати під наглядом дорослих.
Маленьким дітям краще кататись окремо від дітей старшого віку.
Не дозволяйте дітям кататись головою вперед. Це підвищує ризик травмувати голову.
Під час катання бажано вдягати шолом.
Санчата повинні бути міцними, не мати гострих країв або уламків.
Схили повинні бути вільними від перешкод (таких як дерева або паркани), покритими снігом, а не кригою, і не бути занадто крутими (менше 30°), а також мати тривалу площину в кінці.
Уникайте катання в місцях великого скупчення людей.
     Катання на лижах і сноуборді
Навчати кататись на лижах чи сноуборді повинен тільки кваліфікований інструктор, який уміє працювати з дітьми й гарантувати їхню безпеку.
Ніколи не катайтесь на лижах чи сноуборді поодинці.
Маленькі діти завжди повинні знаходитись під наглядом дорослих. Ступінь нагляду за дітьми старшого віку залежить від їхньої зрілості й майстерності. Якщо старші діти катаються без дорослих, їх завжди повинен супроводжувати принаймні один приятель.
Усі лижники та сноубордисти повинні носити шолом. На лижних трасах зазвичай вимагають носити шоломи, але якщо ні, про це повинні подбати батьки.
Обладнання повинно відповідати віку дитини й підходити їй. Сноубордисти повинні носити рукавички із вбудованим захистом зап'ястя.
Схили повинні відповідати здібностям і досвіду лижника або сноубордиста. Уникайте людних схилів.
Уникайте катання в районах, де є дерева та інші перешкоди.

 

Інформацію взято з інтернет-джерел

Комментариев нет:

Отправить комментарий